Velikost písma:Akce pro klienty 2019

Akce pro klienty 2019

Prosinec: 

Na začátku prosince nás opět navštívily děti z MŠ Strojařů (foto).

I letos naše klienty navštívil Svatý Mikuláš spolu s čerty a anděly (foto).

Naši klienti vyráběli vánoční dekorace z keramiky ve spolupráci s DDM Chrudim (foto).

Jako každý rok naši klienti před Vánoci pekli vánoční cukroví (foto).

Ježíškovy vnoučata - veřejný projekt Českého rozhlasu, který propojuje osamocené lidi v domovech s veřejností a plní jim vánoční přání. Ježíškovým vnoučetem se můžete stát i vy
(foto).


Říjen:

Na začátku října si v rámci smyslové aktivizace naše klientky mohly vychutnat " podzimní čaj". Bylo to velice milé a příjemné posezení
(foto).

Klienti se také podílí na výzdobě našeho domova a vyrábí různé dekorace (foto).

Na konci října naše klienty opět potěšilo pokračování keramické dílny s DDM (foto).


Září:

Po roce jsme se opět všichni setkali na tradiční Zahradní slavnosti, která se konala 14.9. Po zahájení slavnosti zahrála a zazpívala paní Šárka Vavřinková, poté nám na saxofon zahrály sestry Vargovy, vystoupila i paní Iva Malinová se souborem Klíčenky. Pro děti byly připravené hry a soutěže ve spolupráci s DDM Chrudim. Zahradní slavnost jsme si všichni užili a všem děkujeme za spolupráci
(foto).

Červen:

V sobotu 22.6. se v našem zařízení konalo divadelní vystoupení souboru Kvítko. Soubor pro naše klienty zahrál divadelní představení s názvem Bývali Čechové. Toto vystoupení zpestřilo našim klientům sobotní odpoledne a moc se jim líbilo
(foto).

Ve čtvrtek 13.6. se na zahradě konala sportovní akce pro naše klienty. Sportovní disciplíny vymysleli a připravili zaměstnanci DDM. Naši senioři si tak mohli vyzkoušet například chytání ryb,hod na cíl,nebo si zaházet balónem přes síť. 
Přijela také Mňam kára s výbornou špachtlovanou zmrzlinou z Kunětic,na které jsme si všichni pochutnali (foto).

Květen:

V úterý 28.5. nás navštívila paní Němcová se svým Mobilním zvěřincem. Přivezla s sebou jak zvířata typická pro Česko tak i různé exotické druhy - např. malé pštrosy,agamy,chameleony,hady,opičku apod. Naši klienti se jich vůbec nebáli a se zájmem a nadšením si všechny prohlédli a pohladili. 
Moc děkujeme paní Němcové a budeme se těšit zase příště (foto).

Poslední květnovou neděli se naši klienti vydali do městského parku, kde se zúčastnili tradičního Pohádkového parku pořádaného DDM Chrudim (foto).

Dále proběhlo vyhlášení akce Jedeme v tom společně aneb Jedeme na Jadran
(foto).

Naše klienty potěšilo i vystoupení dětí z MŠ Strojařů. Kromě zpívání děti přinesou vždycky i malý dáreček pro klienty a my na oplátku děti odměníme sladkou dobrotou
(foto).

Na začátku května u nás vystoupila zpěvačka paní Monika Mašková
(foto).

Duben:

V dubnu u nás vystoupil soubor mažoretek z TJ Sokol Chrudim pod vedením Niny Novákové. Klienti vystoupení se zájmem sledovali a velmi je potěšilo (foto).

Březen:

Na konci března naše klienty potěšilo pokračování keramické dílny ve spolupráci s DDM Chrudim (foto).

Výroba závěsných dekorací z proutí a peříček (foto).

V březnu si naše klientky spolu se studentkami Střední zdravotnické školy upekly vynikající koláče,na kterých si pak všichni klienti pochutnali při odpolední svačině
(foto).

Po zákazu návštěv kvůli chřipkové epidemii se opět v našem zařízení konala Canisterapie - setkání s pejsky.
 
Únor:

Na konci února vyráběli naši klienti jarní dekorace na stůl (foto). 

V únoru jsme u nás přivítali pana Hampla s muzikoterapií. Naši klienti si vyzkoušeli hru na různé hudební nástroje.

Leden:

Na začátku ledna nás navštívili Tři králové.

Klienti také zavítali do Slatiňan na koncert v klášterní kapli.


Akce pro klienty 2018

Prosinec:

Vánoční koncert sester Vargových. Káťa a Majda Vargovy nám přišly zahrát krásné vánoční melodie na saxofon. Klientům se koncert velmi líbil. (foto)

Štědrovečerní večeře. (foto)

Ve čtvrtek 20.12. jsme u nás přivítali kapelu Chorus pana Jaromíra Bečky. Předvánoční čas našim klientům zpestřili krásným hudebním vystoupením. (foto)

Před Vánoci si naši klienti napekli cukroví - tradiční vanilkové rohlíčky a linecké. (foto)

V prosinci naše klienty navštívily děti z MŠ Strojařů a potěšily je svým vystoupením
(foto).

Jako každý rok i letos navštívil naše klienty Sv.Mikuláš spolu s čertíky a anděly. V doprovodu paní Hovorkové-Malinové si všichni společně zazpívali a pak Mikuláš všechny obdaroval pamlskem (foto)

Listopad:

V rámci projektu mezinárodního Dne laskavosti naše klienty dne 13.11. navštívily žákyně ZŠ Bojanov. Pod vedením asistentky Dominiky Novákové v rámci této akce probíhaly různé činnosti. Žákyně byly rozděleny do tří skupin. Jedna skupina s pomocí klientů vyráběla podzimní dekorace. Druhá skupina byla na vycházce na naší zahradě a třetí skupina vedla s klienty rozhovory a vzpomínání na jejich aktivní život.
(foto)


Říjen:

Dne 4.10. se v našem Domově konala autogramiáda knihy "Jak (ne)přesadit starý strom" jejíž autorkou je Ing. Hana Vojtová. Kniha pojednává o konceptu smyslové aktivizace v péči o seniory a osoby s onemocněním demencí (foto).

V úterý 9.10. se ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Chrudim konalo sportovní odpoledne pro naše seniory (foto).

Září:

V sobotu 8.9. se konala tradiční Zahradní slavnost. Letos bylo na programu, kromě tradičních a oblíbených vystupujících (paní Malinová se souborem Klíčenky a country kapela Jako vždycky), i překvapení v podobě kouzelnické produkce. Svůj kouzelný program nám přivezl kouzelník Mistr Waldini a sklidil velký úspěch. 
Dále jsme měli připravené i výtvarné činnosti pro děti ve spolupráci s DDM Chrudim na saxofon nám zahrály svůj duet sestry Vargovy.
Zahradní slavnost jsme si moc pěkně užili a děkujeme všem za spolupráci.(foto)                             

Srpen:

V srpnu jsme s klienty vyráběli pěkné dekorace ze sušených květin a závěsy z keramiky a sušené levandule (foto).

Červenec:

Ve čtvrtek 12.7. u nás vystoupili mladí muzikanti se svou kapelou, jejich hudebním vystoupení se všem líbilo (foto).

V pondělí 23.7. jsme u nás přivítali pana Hampla a paní Guzkovou, kteří nám přijeli představit svůj muzikoterapeutický program pro seniory (foto).

Červen:

V neděli 10.6. odpoledne navštívíme s klienty Pohádkový park, který pořádá DDM Chrudim.

V pátek 15. 6. v 16 hodin nás opět potěší vystoupení dětského folklórního souboru Sejkorky.

V úterý 19. 6. po deváté hodině přijede za našimi klienty mobilní Mini Zoo paní Němcové. Lidé se tak budou moci poslechnout poutavé povídání o zvířátkách a pohladit si je. 

Květen:

Ve čtvrtek 10. 5. v 9 hodin pro naše klienty vystoupily děti z MŠ Strojařů (foto) s chytlavými písničkami.
V sobotu 12. 5. ve 13:30 hodin se v sokolovně ve Slatiňanech konal další ročník akce Festiválku Na Klíček (foto) s paní Hovorkovou Malinovou. Naši klienti si tak udělali výlet do Slatiňan, kde si užili poslechu hudby, a také se sami zapojili a zazpívali své oblíbené písničky.
Ve středu dne 30. 5. v 9 hodin naše klienty opět potěší pokračování keramické dílny ve spolupráci s DDM Chrudim.

Duben:

Dne 18. 4. v 9 hodin si naši klienti při Keramické dílně (foto) tvořili různé výrobky z keramické hlíny ve spolupráci s DDM Chrudim.                   
Druhý den 19. 4. v 15 hodin za námi přijela country kapela p. Žáka (foto) a zahrála nám známé písničky pro zpříjemnění atmosféry.

V pátek 27. 4. skončil letošní 3. ročník soutěže Jedeme v tom společně. Tento rok se jelo po vlastech československých a cílem bylo ujet 1800 km. Slavnostní vyhlášení proběhlo v pátek 4. 5. Naši soutěžící sice do cíle nedojeli, zbývalo jim ale jen pár kilometrů. Každopádně musíme ocenit jejich zapálení a výdrž! Všechny zúčastněné jsme odměnili medailí na památku. Fotogalerii z průběhu akce naleznete ZDE.

Březen:

V březnu se klienti již druhým rokem zapojili do projektu „Jedeme v tom společně!“. Klienti domovů pro seniory z celé České republiky během něho porovnají své fyzické síly v jízdě na rotopedu nebo šlapadle. Cílem projektu je podpořit pohybové aktivity i aktivizaci a společenské vazby klientů mezi sebou a mezi dalšími domovy pro seniory. Fotogalerii z průběhu akce naleznete ZDE.

Ve středu 28. 3. si klienti upekli vynikající jidáše (foto), na kterých si pochutnali ke svačině.
Zapojili se také do oslav Velikonoc (foto) a tak si vyráběli zdobená vajíčka i barvili ta skutečná. Nechybělo ani tradiční pletení pomlázek.

Ve čtvrtek dne 29. 3. nás navštívila paní Šárka Vavřinková z Hradce Králové (foto), se kterou si klienti užili Posezení s písničkou. Její repertoár se skládá ze známých písniček mnoha žánrů, které všichni známe a rádi je posloucháme.

Leden:

Hned na začátku ledna jsme u nás přivítali Tři krále (foto), kteří nám přišli popřát štěstí a zdraví do nového roku.

Klienti také zavítali do Slatiňan na koncert v klášterní kapli DSS (foto) a pak nám přijel zazpívat pěvecký soubor Bonifantes z Pardubic pod vedením Jana Míška (foto).

Jsme členem Asociace
poskytovatelů sociálních služeb ČR
Pardubický kraj Městský úřad Chrudim FOXCONN Nadace České spořitelny Farní charita Chrudim


Lůžkové a sociální centrum pro seniory o.p.s., Resselovo náměstí 113, Chrudim I, IČO 287 89 563